Španca Pabla Carrena Buste. Meč je bio veoma neizvestan i oba tenisera su pokazala izvanrednu igru. Đoković je imao odličan servis i agresivnu igru sa osnovne linije, dok je Amerikanac bio veoma uporan i fokusiran.

Prvi set je bio veoma izjednačen i trajao je gotovo sat vremena. Oba tenisera su imala šanse za brejk, ali su se uspešno odbranili. Na kraju, Đoković je uspeo da osvoji set rezultatom 7-5. U drugom setu, Amerikanac je podigao nivo igre i uspeo je da osvoji set rezultatom 6-4.

U trećem setu, Đoković je ponovo preuzeo kontrolu. Imao je agresivan pristup i uspeo je da osvoji set rezultatom 6-3. U četvrtom setu, Amerikanac je pružio snažan otpor, ali Đoković je uspeo da se izbori za brejk i osvoji set rezultatom 6-4.

Poslednji set je bio veoma uzbudljiv. Oba tenisera su pokazala izuzetnu izdržljivost i mentalnu snagu. Na kraju je Đoković bio bolji i uspeo je da osvoji set rezultatom 7-6, čime je i osigurao svoje mesto u polufinalu.

Ovaj meč je definitivno bio jedan od najuzbudljivijih i najdugotrajnijih u karijeri Đokovića. Njegova pobeda mu je donela samopouzdanje i motivaciju za dalje takmičenje. Sa nestrpljenjem iščekujemo njegov naredni meč i nadamo se da će nastaviti sa odličnom igrom.