VALENCIA, SPAIN - SEPTEMBER 15: Miomir Kecmanovic of Serbia celebrates to the crowd after his straight sets victory against Soonwoo Kwon of Korea Republic during the Davis Cup Group Stage 2022 Valencia match between Serbia and Korea Republic at Pabellon Fuente De San Luis on September 15, 2022 in Valencia, Spain. (Photo by Clive Brunskill/Getty Images)

Tiafoe je dominirao u prvom setu, ostvarivši dva brejka i pobedivši sa rezultatom 6:2. U drugom setu, meč je bio izuzetno izjednačen, i odluka je pala u taj-brejku. Taj-brejk je pripao američkom teniseru sa rezultatom 7:4. Kecmanović je imao priliku da izjednači na 5:4 i na servisu svog protivnika, ali nije uspeo da iskoristi set loptu.

U četvrtfinalu turnira u Hongkongu, Tiafoe će se suočiti sa Kinezom Džunčengom Šangom. Nagradni fond za ovaj turnir iznosi 661.585 dolara.