Košarkaški tim Kraljeva je pobedio ekipu Sloge sa rezultatom 99:91 na domaćem terenu i osvojio prvo mesto u ligi. Utakmica je bila izuzetno napeta, sa četvrtinama koje su završene rezultatima 26:26, 23:27, 29:20 i 21:18. Domaći tim je započeo utakmicu sa snažnom igrom, dok su gosti bili opušteniji u odbrani. Ovo je rezultiralo visokim brojem poena, a igrači Sloge su se oslanjali na snažne centre Matovića i Simeunovića, kao i na odličnog pleja Kangua.

Na poluvreme su otišli sa četiri poena prednosti, ali su se Novosađani vratili u trećoj četvrtini sa čvrstom odbranom i pouzdanim napadom centra Nikolića. Ova pobeda je bila 26. u sezoni od 30 ligaških susreta, što je označilo osvajanje prvog mesta u ligi.