Denver Nuggets center Nikola Jokic, left, looks to pass the ball as Portland Trail Blazers forward Jabari Walker defends in the first half of an NBA basketball game Friday, Feb. 2, 2024, in Denver. (AP Photo/David Zalubowski)

Denver je počeo meč snažno s vodstvom od 7:0, brzo povećavajući prednost na dvocifrenih 12:2. Tijekom prve četvrtine su čak imali prednost od 15 poena (33:18). U drugoj četvrtini, ekipa iz Oregona se uspjela vratiti u igru, preokrenuvši rezultat s 40:29 u korist Denvera na 41:40. Uslijedila je izjednačena borba, ali su Nagetsi otišli na poluvrijeme s vodstvom od 59:55.

U drugom poluvremenu prednost se ponovno povećala na 13 poena (83:70), no Portland je imao nalet na početku treće četvrtine.