Ekipa Atletik Bilbaa je u utakmici četvrtfinala eliminisala Barselonu na svom terenu rezultatom 4:2. Utakmica se odvijala na Sam Mamesu, a trajala je 120 minuta.

Već u prvom napadu, ekipa Atletik Bilbaa je došla do prednosti kada je Gorka Guruzueta pogodio gol Barselone. Barselona je uspela da izjednači u 26. minutu preko Roberta Levandovskog, ali je samo šest minuta kasnije Lamin Jamal doneo prednost svom timu.

Uspeo je Bilbao da se odvoji u drugom poluvremenu, sa golom koji ih je doveo do vođstva od 3:1. Međutim, Barselona se nije predavala i uspela je da smanji rezultat u 85. minutu golom Henrika Mhitarjana.

Ipak, Atletik Bilbao je uspeo da osigura pobedu sa još jednim golom u produžecima, čime su se plasirali u narednu rundu takmičenja.

Ova pobeda je bio rezultat izuzetnog napora ekipe Atletik Bilbaa, koja je uspela da se izbori sa jakim protivnikom kao što je Barselona. Sada će se pripremati za naredni meč i pokušati da nastave sa dobrim rezultatima.