Prošlogodišnja pobednica prvog grend slema u sezoni će u meču za odbranu trofeja biti veliki favorit. Ona će igrati protiv bolje iz drugog polufinalnog susreta, u kojem se sastaju 93. igračica sveta, Ukrajinka Dajana Jastremska i Kineskinja Kinven Ženg, trenutno 16. na WTA listi.

U duelu dve finalistkinje sa poslednjeg US opena, Beloruskinja je meč počela dobro, rano napravila brejk i kod rezultata 5:3 servirala za set. Ipak, njena protivnica uspela je da oduzme servis suparnici i izjednači na 5:5, a zatim osvoji naredna tri gema i set rezultatom 7:5.

Sledeći set doneo je preokret. Beloruskinja je uspela da preuzme kontrolu nad mečom, sigurnije je igrala i osvojila drugi set sa 6:2, izborivši odlučujući set.

Trijumf je na kraju pripao Beloruskinji, koja je uspela da se oporavi posle gubitka prvog seta i osvoji meč sa 2:1 u setovima. Sada će se suočiti sa protivnicom iz drugog polufinalnog meča u borbi za odbranu titule.