Real i Siti su odigrali utakmicu sa rezultatom 3:3 na stadionu “Santijago Bernabeu”, dok su Arsenal i Bajern završili meč sa rezultatom 2:2 na stadionu “Emirejts”. Teško je oceniti koja je utakmica bila kvalitetnija i ko je bliži polufinalu, a nema sumnje da nas prava poslastica čeka već za osam dana u revanšima.

Siti je poveo u drugom minutu fantastičnim golom Bernanda Silve, međutim Real je za samo 10 minuta u potpunosti preokrenuo rezultat. Prvo je nakon jednog udarca

penala gol postigao Kristijano Ronaldo, a potom je samo četiri minuta kasnije Havijer Fernandez doneo prednost Realu.

Arsenal i Bajern su takođe pružili izuzetno uzbudljiv meč. Bajern je poveo sa 2:1, ali je Arsenal uspeo da izjednači i zadrži se u igri za plasman u polufinale.

Zaista neizvesne revanše očekujemo za osam dana kada će se utvrditi ko ide u polufinale Lige šampiona.